previous category Fototapety Ścieżki i uliczki

Categories:

timer
Themes
Rooms
Styles

Fototapety uliczki

Miasta mają ten niezwykły urok, a zwłaszcza stare uliczki, wąskie i kręte, przyozdobione donicami kwiatów, kolorowymi drzwiami czy zwisającymi pnączami. Nie mniej wyjątkowe są nowoczesne ulice, z ciągłym ruchem i światłami neonów. W postaci fotografii czy ciekawych, malowanych widoków zdobią wnętrza nie tylko jako obrazy na ścianach, ale również jako fototapety.

Fototapety uliczki, obok fototapet miast, zdobią już niejedno mieszkanie czy ścianę w pokoju dziennym w małym domu. Wpisując się w różne style pozwalają uzyskać wakacyjny klimat z dala od pięknych, zabytkowych miasteczek Hiszpanii czy sennych zakątków Krety. Fototapeta uliczki pozwala również architektom wnętrz wyczarować tętniące energią wnętrze rodem z sławnego Manhattanu.

Pomysł na modne wnętrze z fototapetą z uliczką

Dzięki odpowiedniej perspektywie fototapety uliczki należą do fototapet 3d optycznie powiększających przestrzeń. Możliwość wykonania ich na wymiar oraz szeroka oferta zdjęć w pionie sprawiają, że sprawdzą się również w ciasnych pomieszczeniach. Tutaj warto postawić na jasne, pełne światła uliczki wokół których niewiele się dzieje. Wówczas taki pokój zyska głębię, a nieduże dodatki w postaci świeczek i paru kolorowych poduszek pozwolą wyczarować wnętrze, które nie będzie klaustrofobiczne.

Fototapety 3d uliczki nie muszą być jednak wykorzystywane tylko do dekoracji pomieszczeń o małym metrażu. Stare uliczki włoskie, uliczki greckie lub te francuskie to doskonały pomysł aby uzyskać romantyczny nastrój w dużej i przestronnej sypialni. Kamienne, jasnoszare i beżowe ściany budynków, przy których stoją donice z kwiatami, mają swój nieodparty urok i doskonale wpiszą się w styl klasyczny. Obok nich ciepłą i przytulną atmosferę w sypialni pomogą uzyskać malowane fototapety uliczki, zwłaszcza te w jasnych i pozytywnych kolorach. Taka spokojna ilustracja z kawałkiem starego miasta ociepli tę przestrzeń i będzie sprzyjać odpoczynkowi.

Fototapety z uliczkami to również świetny pomysł do salonu w stylu vintage. W nim ciekawie zaprezentuje się włoska uliczka pomiędzy kolorowymi budynkami czy ta grecka biegnąca przy białych budynkach z niebieskimi drzwiami i okiennicami. Jedna i druga podkreśli charakter pomieszczenia i z pewnością przypadnie do gustu domownikom oraz zachwyci gości.

Zdjęcie uliczki, tej mniej czy bardziej zabytkowej, dobrze zaprezentuje się także jako fototapeta do kuchni. Jasne widoki z Mykenos wpiszą się w minimalistyczny wystrój, a te z kamiennymi schodami dopełnią klasyczne, brązowe meble i dodatkowo pozwolą uzyskać efekt głębi. W jednym i drugim przypadku przestrzeń zyska wyjątkowy klimat.

Porady projektanta wnętrz – fototapeta uliczki

Do nowoczesnych czy industrialnych wnętrz również możesz wybrać fototapety uliczki, ale te przedstawiające widoki z metropolii. Po prostu w takiej nowoczesnej aranżacji zabytkowe zaułki nie będą się dobrze prezentować.

Nie mniej ciekawym pomysłem może okazać się fototapeta ze szkicem przedstawiającym widok na uliczki. Jej minimalizm i prostota pozwolą Ci podkreślić surowość aranżacji w salonie. Również w oryginalny sposób ozdobią otwarte i minimalistyczne mieszkanie stając się ciekawym akcentem. Takie proste fototapety uliczki mogą przedstawiać zabytkowe widoki rodem z Paryża czy londyńskie wieżowce, ponieważ tu liczy się styl obrazu.

Szukając pomysłu na metamorfozę we wnętrzu dla nastolatka możesz śmiało wybrać ciekawe, malowane akwarelą uliczki. W tej sytuacji sprawdzi się tętniąca życiem uliczka gdzieś ze słonecznej Grecji, która podkreśli młodzieżowy klimat i zdynamizuje wnętrze. Dopełniona o wyposażenie w odpowiednio dobranej kolorystyce i stylowe dodatki będzie robić duże wrażenie.

Opinie (101)

Fototapeta
4.9 / 5.0