previous category Fototapety Do łazienki

Kategorie:

timer
Tematy
Pomieszczenia
Style

Fototapety do łazienki

Podczas aranżacji łazienki zwykle stawia się na jej funkcjonalność, a jej wystrój często schodzi na dalszy plan. Sprzyja temu duża popularność minimalistycznego stylu oraz prostej, stonowanej kolorystyki. Coraz częściej wykorzystuje się jednak fototapety do łazienki. Stają się one trendem, ponieważ pozwalają uzyskać efekt, który byłby nie możliwy z wykorzystaniem tradycyjnych płytek.

W dużych łazienkach fototapety pomagają stworzyć wnętrze rodem z salonu SPA, idealne do długich, relaksujących kąpieli. Najczęściej utrzymane w beżach, ciepłych brązach czy bieli zdobione są fototapetą z orchideą, okrągłymi kamieniami w wodzie czy piaszczystą plażą. W małych łazienkach fototapety 3d pomagają optycznie powiększyć przestrzeń, dlatego często zdobi je piękny krajobraz z efektem głębi, który przedstawia morze, wodospady czy góry.

Decydując się na fototapety do łazienki trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to miejsce nieraz zasnute przez parę wodną. Z tego względu fototapety powinny być odporne na wilgoć, czyli wykonane z materiału laminowanego lub winylu.

Pomysł na modne wnętrze z fototapetą do łazienki

Domowe SPA w łazience można stworzyć nie tylko z wykorzystaniem popularnych fototapet z motywem wody. Wyjątkowy klimat, sprzyjający relaksowi można uzyskać także z pomocą fototapety imitującej naturalne formacje skalne. Inną równie ciekawą, ale bardziej nieszablonową opcją, są fototapety miasta przedstawiające metropolie nocą. Świetnie wyglądają we wnętrzach utrzymanych w ciemnych kolorach z białą lub czarną armaturą.

Wyjątkową aranżację można również uzyskać, gdy na ścianie łazienki zawiśnie fototapeta z lasem we mgle. Różnorodna kolorystyka sprawia, że można dopasować je zarówno do łazienki w stylu nowoczesnym jak i skandynawskim. Takie pejzaże rodem z natury pomogą uzyskać spokojny klimat w bliskości z przyrodą, idealny do relaksu.

Do małej łazienki fototapeta może stanowić ciekawy element dekoracyjny nie tylko powiększający pomieszczenie, ale nadający jej wyjątkowego charakteru. Nie musi ona zdobić całej ściany, ale jej fragment. Liczne wzory pozwolą w ten sposób zastąpić płytki i otrzymać wyjątkowy efekt.

Przestronne, nowoczesne czy industrialne wnętrza mogą natomiast ozdobić fototapety do łazienki przedstawiające detal jak np. czarno-biały dmuchawiec. Dobrze będą również wyglądać wzory geometryczne czy abstrakcje. Dobór ich barwy zależy od kolorów mebli i armatury, ale na pewno zachwycą i będą robić duże wrażenie.

Porady projektanta wnętrz – fototapety do łazienki

Fototapety to dobry pomysł na dekorację niezależnie, czy masz masz dużą czy małą łazienkę, z wanną czy z prysznicem. Do każdego pomieszczenia, z tych wymienionych, można dobrać ciekawe motywy. Właśnie z ich pomocą możesz stworzyć ten wyjątkowy klimat i podkreślić swój indywidualny styl aranżacji.

Na ścianach w łazience sprawdzi się również fototapeta imitująca kafelki, zwłaszcza gdy nie możesz znaleźć ich w tradycyjnej postaci. Ciekawym wyborem mogą okazać się również obrazy przedstawiające kwiaty. Te pełne barw będą stanowić doskonałe dopełnienie i staną się centralna dekoracją, zwłaszcza przy stonowanej kolorystyce wyposażenia.

Fototapeta w łazience może również przedstawiać liście bambusa czy liście palmowe, zwłaszcza gdy wnętrze jest proste i klasyczne. Możesz je połączyć z typowym jasnym wystrojem z białą armaturą i meblami z naturalnego drewna lub tym bardziej fantazyjnym, z zielonymi płytkami i czarnymi meblami. W jednym i drugim przypadku tropikalne rośliny doniczkowe to idealne dodatki uzupełniające wystrój.

Pamiętaj, że wbrew obawom fototapeta w łazience sprawdzi się bardzo dobrze, o ile wybierzesz właściwy materiał. Jeżeli chcesz możesz wybrać motywy zwierzęce rodem z oceanu, a niekoniecznie te najbardziej popularne. Oferta jest naprawdę duża, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Opinie (83)

Fototapeta
4.9 / 5.0