previous category Fototapety Góry

Kategorie:

timer
Tematy
Pomieszczenia
Style

Fototapety góry

Górskie widoki są majestatyczne i zapierają dech w piersiach, niezależnie czy są to bardziej zielone Beskidy i Bieszczady, czy wyższe i skaliste Tatry lub Alpy. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i ma swój niepowtarzalny urok.

Nie wszyscy, którzy kochają naturę, mogą sobie jednak pozwolić na wycieczki. Nic więc dziwnego, że fototapety z górami są tak popularne jako dekoracja wnętrza. Tym bardziej, że mnogość motywów, a tym samym ich uniwersalność sprawia, że wpisują się w większość styli. Szeroki wybór gór w różnej odsłonie sprzyja również tworzeniu indywidualnych, nieszablonowych aranżacji.

Zdjęcia górskich dolin, zboczy porośniętych lasami czy tych zasypanych śniegiem z różnych zakątków świata to dla wielu osób po prostu doskonały pomysł na dopełnienie aranżacji pokoju. Piękno takiego krajobrazu na ścianie z pewnością zachwyci gości w salonie czy jadalni, a w sypialni stworzy kameralny nastrój.

Pomysł na modne wnętrze z fototapetą z górami

Do dekoracji ściany w sypialni, zwłaszcza w stylu skandynawskim, idealna będzie fototapeta góry we mgle. Utrzymana w przygaszonej niebiesko-zielonej kolorystyce, gdzie przeważają chłodne odcienie, bardzo ładnie dopełni jasne czy ciemnoszare meble. Powieszona za łóżkiem z pewnością pozwoli stworzyć klimat sprzyjający odpoczynkowi po długim dniu. A taka fototapeta 3d góry, dodatkowo pozwoli uzyskać pożądany głębi. Jest w ten sposób idealnym rozwiązaniem do małego pokoju.

Wspomniana już fototapeta góry we mgle sprawdzi się również w salonie, zarówno w tym o dużym jak i bardziej skromnym metrażu. Świetnie pasuje do wspomnianego już jasnego wyposażenia, ale również pięknie współgra z ciemniejszymi meblami i dodatkami. W ten sposób taki krajobraz stanowi także świetną dekorację dla osób lubiących wnętrza klasyczne.

Dobrym pomysłem jako ozdoba na ścianę salonu będą również ośnieżone szczyty K2 czy Kaukazu. Taka fototapeta góry z zimowym widokiem w zaledwie kilku kolorach to idealny pomysł do wnętrza w stylu nowoczesnym. Z odpowiednio dobranym wyposażeniem stworzy unikalną aranżację sprzyjającą relaksowi i idealną przestrzeń do przyjmowania gości.

Fototapety z górskim motywem to niebanalny pomysł na ciekawy wystrój biura w domu, nie tylko dla miłośnika przyrody. Najlepiej sprawdzą się te, na których dominują chłodne kolory, ponieważ sprzyjają one koncentracji. Inną, równie ciekawą propozycją, może być inny widok spośród fototapet krajobrazy. Jeżeli pomieszczenie jest małe, to taka fototapeta 3d pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni. Właśnie fototapety góry to jedne z wielu fototapet 3d dzięki którym można uzyskać wrażenie głębi w małych pomieszczeniach. Różnorodne motywy pozwolą dobrać tę idealną, ale najlepsze będą te z wijąca się rzeką w górach lub drogą prowadzącą za horyzont.

Porady projektanta wnętrz – fototapety góry

Planujesz właśnie pokój dla dzieci uwielbiających przyrodę i górskie wędrówki? Fototapeta z górami to strzał w dziesiątkę. Możesz wybrać malownicze górskie jezioro czy szczyty Himalajów pokryte śniegiem. Wszystko zależy od upodobań, bo to jedne z wielu możliwości na dekorację ścian, która pobudzi wyobraźnie. Wśród lasów czy takich górskich widoków dzieci mogą odgrywać niejedną rolę.

Innym, nie mniej ciekawym pomysłem do pokoju dla dzieci będą malowane fototapety z motywem gór. Utrzymane w stonowanej kolorystyce świetnie sprawdzą się we wnętrzu dedykowanym dla najmłodszych i pozwolą na późniejszą, szybką rearanżację przestrzeni. Potem można zamienić ją na jeszcze inną np. na pole tulipanów na tle ośnieżonych szczytów. Jak widzisz, fototapety góry to ozdoba nie tylko dla dorosłych.

Motyw gór na fototapecie dopełni także wnętrze minimalistyczne. Do takiego wystroju możesz dobrać pejzaże przedstawiające zamglone szczyty czy górski krajobraz wykonany akwarelą. Dobrym pomysłem będą również czarno-białe zdjęcia z górskimi dolinami.

Opinie (83)

Fototapeta
4.9 / 5.0