previous category Fototapety Natura i krajobrazy

Kategorie:

timer
Tematy
Pomieszczenia
Style

Fototapety natura i krajobrazy

Zielone lasy, górskie kotliny z wijąca się rzeką, łąki pełne kwiatów, ośnieżone szczyty czy lazurowe morza to tylko nieliczne pejzaże jakie tworzy natura. Takie spektakularne i zapierające dech w piersiach krajobrazy zachwycają każdego, nie tylko zapalonego podróżnika. Nie jest zatem zaskoczeniem, że pochodzące z różnych rejonów świata widoki coraz częściej stanowią element wystroju wnętrza w różnej formie. W ten sposób wyjątkowe piękno pejzaży cieszy nie tylko tych, którzy mogą oglądać je na żywo.

Fototapety krajobrazy są tego doskonałym przykładem. Z jednej strony tworzą wyjątkową atmosferę i poczucie bliższej więzi z naturą. Z drugiej stanowią idealne rozwiązanie także dla pasjonatów chcących podziwiać ulubiony krajobraz w swoim domu czy mieszkaniu.

Różnorodne motywy i pejzaże, jakie można znaleźć, dodatkowo przyczyniają się do ich popularności. Dzięki takiej szerokiej ofercie fototapet bez problemu można wybrać krajobrazy pełne słońca do jadalni, chłodne wodospady do biura czy bambusowe zagajniki do łazienki.

Pomysł na modne wnętrze z fototapetą z krajobrazem

Fototapety krajobrazy to nie tylko piękne zdjęcia robione w pełnym słońcu czy zamglone widoki. To również tajemnicze, bardzo klimatyczne nocne pejzaże bezchmurnego nieba. Gwiazdy odbijające się w wodzie podczas zachodu słońca to propozycja, która bardzo często zdobi minimalistyczne łazienki utrzymane w ciemnej kolorystyce. Ta fototapeta będzie również pasować do bardziej nowoczesnych aranżacji na małym metrażu. Może także stać się oryginalną ozdobą do przestronnej sypialni np. zamiast fototapety las.

We wnętrzu w stylu śródziemnomorskim sprawdzi się natomiast fototapeta z widokiem na plaże i morze. Utrzymana w beżach, szarościach i brązach z delikatnym dodatkiem niebieskiego to dekoracja na ścianę świetnie pasująca do białych mebli. Z powodzeniem dopełni także wnętrza boho i stanie się ciekawym tłem za kanapą w salonie. Bardzo dobrze pasuje do mebli z naturalnego drewna i kompozycji z suchych traw. Wybór krajobrazu zależy tu przede wszystkim od potrzeb czy upodobań.

Właśnie fototapety pejzaże są najczęściej wybierane spośród fototapet 3d, które pozwalają na wizualne powiększenie przestrzeni małego pokoju. Dzięki nim właściwie każde pomieszczenie zyska efekt głębi, a różnorodność motywów natury pozwala na dopasowanie ich do dowolnego stylu czy wyposażenia.

Porady projektanta wnętrz – fototapety natura

Szukasz pomysłu jak odświeżyć swoje nowoczesne wnętrze mieszkania? Wybierz minimalistyczny motyw przyrody. W ciepłe aranżacje salonu doskonale wpisze się piaszczysta pustynia i z pewnością oryginalnym pomysłem będą także inne miejsca np. fototapeta krajobraz ze zdjęciem z Kanionu Antylopy. Taka dekoracja wraz z zestawem ciekawych obrazów odmieni wnętrze niewielkim kosztem i podkreśli jego charakter.

Fototapetę z krajobrazem możesz także wykorzystać do dekoracji biura. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się ta w chłodnych barwach, które sprzyjają koncentracji. Bardzo popularne są tutaj ośnieżone szczyty, ale dobrym wyborem będą również drzewa i łąki pokryte białym puchem. W biurze niezwykle zaprezentują się także fototapety z motywem wody. I taka minimalistyczna fototapeta z zimowym jeziorem pozwoli zupełnie odmienić przestrzeń do pracy, jaką masz w swoim domu.

Krajobraz to także doskonały pomysł na dekorację na ścianie do pokoju dziecka. Jeżeli chcesz wybierz baśniowe zdjęcie z dowolnego zakątka świata. Taka fototapeta zachęci je do poznania natury i będzie sprzyjać rozwojowi wyobraźni. Inną opcją są rysowane krajobrazy, które sprawdzą się właściwie w każdym, dziecięcym pokoju. Dlatego też przeglądając fototapety sprawdź także wzory dedykowane typowo dla dzieci. To także dobre rozwiązanie, ponieważ, gdy dziecko podrośnie rysowany widok łatwo wymienić na nowy, bardziej odpowiedni do wieku.

Opinie (83)

Fototapeta
4.9 / 5.0